ZpětÚvod Bez Realitky

Prodej a pronájem bez realitky

Prodej bez realitky

Na našem serveru najdete nabídky bytů, domů pozemků a dalších nemovitostí k prodeji. Nabídky nemovitostí našich klientů dále exportujeme na více než 300 realitních inzertních serverů v České republice. Nabídky klientů najdete na celostátních inzertních serverech, ale i na regionálních inzertních serverech. U každé nemovitosti k prodeji najdete přímý kontakt na majitele. Není tedy nutné platit provizi pro realitní kancelář nebo pro realitního makléře.

Pronájem bez realitky

Kromě klasického prodeje najdete na našem serveru nabídky bytů, domů pozemků a dalších nemovitostí k pronájmu. Nabídky nemovitostí našich klientů dále exportujeme na více než 300 realitních inzertních serverů v České republice. Nabídky klientů najdete na celostátních inzertních serverech, ale i na regionálních inzertních serverech. U každé nemovitosti k prodeji najdete přímý kontakt na majitele. Není tedy nutné platit provizi pro realitní kancelář nebo pro realitního makléře.

Prodej bytu bez realitní kanceláře

Při prodeji bytu bez realitní kanceláře ušetříte nemalou provizi, která se často pohybuje v řádu desetitisíců, ale i statisíců. Často se pak setkáváte s různými dodatečnými poplatky pro realitní kancelář. Realitní makléř, který Vaší nemovitost prodává neprodává jen Váš byt, ale i desítky dalších bytů a tak nemá dostatek času pro prodej.

Při prodeji či pronájmu Vaší nemovitosti bez realitky bude Vašim prvním úkolem zajistit zájemce, tedy začít propagovat nemovitost. Ještě dříve však musíte mít vyřešeny případné právní závazky týkající se Vaší nemovitosti. Zejména pokud nejste jediným vlastníkem nemovitosti, budete potřebovat souhlas všech ostatních vlastníků s prodejem nemovitosti a přednostně nabídnout odkup případným spoluvlastníkům. Další samostatnou kapitolou jsou závazky typu zástav, věcných břemen, případně exekucí. Vše bude třeba dořešit ještě před tím, než začnete oslovovat zájemce. I přesto, že budete prodávat bez realitky, můžeme Vám pomoci všechny tyto právní záležitosti vyřešit, stačí nás kontaktovat a naše právní oddělení se o Vás postará.

Jakmile toto vyřešíte, můžete začít s propagací nemovitosti. Pokud budete chtít vložit nemovitost na desítky inzertních serverů a nespoléhat jen na jediný, bude to znamenat pokaždé novou registraci, znova vkládání fotek a veškerých informací. Navíc, při prodeji či pronájmu nemovitosti bez realitky budou Vaše náklady na inzerci zpravidla s ohledem na nízký objem zakázek mnohem vyšší. Porovnejte, kolik ušetříte, pokud budete inzerovat s námi viz. Ceník inzerce.

V případě, že se rozhodnete pronajímat či prodávat Vaši nemovitost bez realitky, důležitým krokem k úspěšnému prodeji bude určení ceny. Nesprávně stanovená cena může prodej nemovitosti značně zkomplikovat a prodloužit; proto je důležité stanovit cenu co nejblíže ceně trhu. V sekci Rady a návody Vám řekneme, jak na to. Stejně tak je, při pronájmu i prodeji bez realitky, důležité si dobře promyslet, co kdy udělat, jakou strategii zvolit při prodeji nemovitosti a co neopomenout. V tom všem Vám můžeme poradit na stránkách RKne!

Další co Vás při prodeji bez realitky čeká je vyjednávání s potenciálními klienty a absolvování prohlídek. Vyjednávání s potenciálním kupcem či nájemcem a zvládání námitek je mnohdy nelehká záležitost. Je třeba se na to dobře připravit zejména po stránce psychické. Někteří zájemci mohou být doslova otravní, aby za každou cenu snížili hodnotu nemovitosti. Jak správně postupovat při prohlídkách a jak vyjednávat s potenciálními zájemci se dozvíte v sekci Rady a návody. Držte se starého pravidla : „Co je psáno, je dáno“, vše co s potenciálním klientem ujednáte, dejte na papír. A pokud možno, trvejte na složení rezervační zálohy a podpisu rezervační smlouvy.

Dalším krokem při pronájmu či prodeji nemovitosti bez realitky je zajištění právního servisu. Je pravda, že smlouvy je možno stáhnout z internetu, ne vždy je to však nejlepší řešení. Pokud nejste dosti zběhlí zejména v prodeji nemovitosti, může být doplnění vzoru smlouvy spíše rizikem, bez konzultace s právníkem se lehce může stát, že opomenete do smlouvy uvést důležité detaily Vašeho konkrétního případu. Zejména u prodejů bez realitky se také doporučuje využít úschovy finančních prostředků u advokáta či notáře, máte tak jistotu, že kupující má dostatek financí na koupi Vaší nemovitosti a kupující na druhé straně zase jistotu, že transakce proběhne poté, co přepis vlastnického práva kladně vyřídí katastrální úřad. Právní služby u nás nabízíme za bezkonkurenční ceny, prohlédněte si náš Ceník právních služeb.

Neméně podstatným krokem při prodeji nebo pronájmu bez realitky je předání nemovitosti. Do předávacího protokolu nezapomeňte uvést stavy meřičů a ideálně i kontakty v případě, že by bylo nutné dořešit ještě nějaké drobnosti. Ujednání o vyúčtování topné sezony, které do protokolu připojíte zabrání případným nedorozuměním.

Posledním, avšak neméně důležitým krokem při prodeji či pronájmu nemovitosti bez realitky povinnost vypočítat a uhradit daň z převodu nemovitosti. RealitníSekáč.cz Vám nabízí možnost Vypracovat daňové přiznání, stačí nám zaslat podklady a o ostatní se postaráme my. V případě, že jste využili služeb advokátní úschovy, nezapomeňte předložit veškeré podklady nutné k uvolnění částky na finanční úřad právníkovi, abyste se zbytečně nedostali do prodlení s úhradou daně, na druhou stranu si nechte vystavit potvrzení, že daň byla opravdu odeslána. Prodáváte-li nemovitosti bez realitky, nezapomeňte si zajistit aktuální znalecký posudek, který je nutno přiložit k vyplněnému daňovému přiznání.

Prodej či pronájem nemovitosti bez realitky jistě není rutinní záležitostí, proto neváhejte využít našich služeb, které Vám pomohou proplout procesem prodeje či pronájmu nemovitosti snadno, bez zbytečného stresu.


Proč inzerovat přes nás?

  • nechci platit vysokou provizi RK
  • nechci realitní kancelář
  • chci kontakt na sebe

© 2018, Realitní sekáč – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Nahoru ↑